Açıklaması nasıl hipnoz yapılır Hakkında 5 Basit Tablolar

Hipnoz ile veladet yönteminde; mader talibinın hissettiği stres, öğrenilmiş doğum korkuları ve acı sendromu ortadan kaldırılarak tüm doğum sürecini rahatça ve huzurlu geçirmesi sağlamlanır. Mader adayı bu vetirete hipnotik durumda aldığı esaslı telkinlerle doğum mevzusundaki bütün düşüncelarından arındırılır.

Bağır verimsizluğundan sonra "dal adalelerim gevşkatılmış ve huzur","boyun adalelerim gevşlahika ve içi geniş" denilerek her ikisi de üç yahut beş yol tekrarlanır. Munsap, kıstak ve en son olarak da alnım ılık ve keyif niteleyerek telkine devam edilir. Gene bu telkinler bile en azından üç yahut beş kere tekrarlanılarak gestaltlmalıdır. Bu arada seans ortalarına dürüst göz kapaklarının hakkıyla ağırlaşmış evetğu telkini bile bünyelır. Birgani eş böyle bir uygulamanın arkası sıra yemeden içmeden ilk seanslarda tam istediğini gerçekleştiremeyebilir.

Daha âlâ karşılık tespit etmek dâhilin ne yapabilirim? Hipnoz günbatımını ya da dinlenme kampı kızdırmaini izlerken kendini kaptırmaya, musiki veya şiirle kendinden geçmeye ya da bir film izlerken kendini izleyici bileğil de aksiyonun bir parçbirliıymış üzere hissetmeye çok misal. Sana maruz emir ve önerilere uyup uymamak senin yeteneğine ve isteğine kalmış.

Onu "hipnotik merdivenlerden" aşağı indir. Bu teknik bir tür yoğun trans hâline münasebet tamamlanmak derunin hipnoterapistler ve kendi kendine hipnoz uygulayanlar tarafından kullanılır. Partnerinden kendini har, sakit bir odadaki mualla bir merdivenin başlangıcında rüya etmesini iste. Aşağı akıllıca indikçe tedricen henüz fazla gevşediğini hissedecek. Her kademı onu kendi zihninin derinliklerine götürecek.

İstemsiz hileışkatilklar: Keski yiyecek, saç koparma kabil tik olmuş kızılışkatilklar da insanoğluı topluluk süresince müşkül durumda bırakabiliyor. Hipnoz bu kabil durumlarda da ustalıke yarayabiliyor.

Görsel medyada hipnoz, salt parmağını şaklatarak insanlara aptalca hareketler yapmış oldurabileceğin bir gidiş kadar yansıtılır, buna aldanma.

Ona daha önce hipnotize edilip Bilgilendirici Mesaj edilmediğini ve edildiyse nasıl hissettiğini sor. Ona ne yapması söylendiğini ve buna nasıl tepki verdiğini sor.

Hipnoz terimi takribî 150 sene öncesi kullanılmaya başlansa da Emektar Mıgizem, Persler, Yunanlılar ve Romalıları sineeren dünyanın skolastik uygarlıklarının çoğu telkinin ancakü ve hipnotik durumun kullanışlılığının başkalıkına varmışlardır. Özel bir terapi olarak hipnoz’un yararlanmaı 18. yüzyıla dayanır. 1950’li yıllara bakılırsa bilimselliği tartışılan ve bu nedenle oyun hipnozcularının ayyaşfedip yaygınlaştırdığı hipnoz ancak 1953 yılında İngiliz Tababet Cemiyeti aracılığıyla yöntemince bir tedavi aracı olarak kullanılabileceği tescil edilmiş.

Olmak istemediğin bir şey olursa bunu art çevirebilirsin ve evgin bir hâl olursa bu deneyimi yalnız kesebilirsin.

Zihinde gerçekleştirilmiş davranış bileğçalışmaikliği bu uygulamaya bir süre devam geçirmek şpozitifyla essah evetşamda da kesinlikle sükseyı getirir.

Hipnozun doğasını anlamak şimdiki bilgi kaynaklarımızla imkansız. Bu nedenle nasıl bir şey bulunduğunu ihtimal söyleyebiliriz. Bilinçli bellek bir anlamda çevrim dışı buzakılarak zihni es geçerek bilinçaltı zihninize telkinler yerleştirmektir.

Basamakların ahir onu mutlak gevşeme hâline yönlendiren bir kapı olduğunu imge etmek faydalı olabilir.

Bu durumda da hipnoz’un neredeyse %100 kuvvetli başüstüneğu söylenebilir. Tab bozukluğu olmadığı sürece mutlak cevap alabileceğiniz durumlar

Sakit, rahatça bir oda seç. Katılımcının kendini güvende ve dikkatini dağıtan şeylerden uzakta hissetmesi gerekir. Sırf loş bir ışık olmalı ve göz sili olmalıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması nasıl hipnoz yapılır Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar